اچ اس بی سی

معرفی بانک و هلدینگ HSBC

در این مقاله و در ادامه معرفی ده بانک برتر جهان، به بزرگ‌ترین و شاید قدیمی‌ترین بانک در انگلستان می‌پردازیم. بانک و هلدینگی که بدون شک بین‌المللی‌ترین مؤسسه مالی در جهان محسوب می‌شود. با معرفی بانک و هلدینگ HSBC، همراه ما باشید.

معرفی

بانک و هلدینگ HSBC، با دارایی بالغ بر 2.98 تریلیون دلار در لیست ده بانک برتر جهان قرار دارد. این هلدینگ یک شبکه بین‌المللی با 8000 دفتر در 87 کشور و منطقه در سرتاسر جهان است و دفتر مرکزی آن در شهر لندن می‌باشد. هلدینگ hsbc، خدمات گسترده خود را به بیش از 89 میلیون مشتری شرکتی و شخصی ارائه می‌کند. این خدمات از طریق شرکت‌های وابسته و تابعه این بانک در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. همچنین، سهام HSBC Holdings plc در اختیار بیش از 220000 سهامدار در 119 کشور و منطقه، قرار دارد. این شبکه مالی جهانی، در سال 1865 توسط «توماس ساترلند» در هنگ کنگ که آن زمان مستعمره بریتانیا بود، تأسیس شد. هم اکنون، نزدیک به 226000 نفر در تمامی شعب آن مشغول به کار هستند.

 

معرفی HSBC

خلاصه کسب و کار

بانک و هلدینگ HSBC، خدمات بانکی و مالی گسترده‌ای را در سراسر جهان ارائه می‌کند. این شرکت از طریق سه بخش، خدمات تجاری و مالی خود را مدیریت می‌کند. بانکداری شخصی و ثروت (WPB)، بانکداری تجاری (CMB) و بانکداری و بازار‌های جهانی (GBM) سه شاهراه اصلی ارائه خدمات این هلدینگ خوش نام می‌باشند. این سه بخش در اروپا، آسیا، خاورمیانه، شمال آفریقا، آمریکای شمالی، مرکزی و لاتین فعالیت می‌کنند.

 • بخش بانکداری شخصی و ثروت؛ بر بانکداری مصرف‌کننده، مدیریت ثروت، مدیریت دارایی و بیمه متمرکز است و ارائه خدمات می‌کند.
 • بخش بانکداری تجاری؛ حوزه فعالیت گسترده‌ای دارد و پاسخگوی نیاز‌های مشتریانی مانند شرکت‌های کوچک و متوسط، شرکت‌های بازار متوسط و شرکت‌های بزرگ است. خدمات این بخش شامل اعتبار و وام، تجارت بین‌المللی، تأمین مالی مطالبات، مدیریت خزانه داری، راهکار‌های مربوط به نقدینگی، بیمه تجاری و سرمایه‌گذاری می‌باشد.
 • بخش بانکداری و بازار‌های جهانی؛ پشتیبانی از مشتریان دولتی، شرکتی و نهادی و سرمایه‌گذاران خصوصی در سرتاسر جهان است.

خدمات بانک HSBC

افتتاح حساب در HSBC

اگر می‌خواهید حسابی در این مؤسسه مالی داشته باشید، باید نوع آن، با نیاز‌های مالی و تجاری شما همسان باشد. ممکن است فقط برای پرداخت اجاره، آب، برق و سایر تراکنش‌های روزمره نیازمند یک حساب بانکی باشید. یا این حساب بانکی را برای نگهداری و استفاده تجاری از پول‌هایتان بخواهید. در ادامه با دو نمونه از انواع حساب در بانک hsbc آشنا می‌شویم که ممکن است در انتخاب شما مؤثر باشد:

- حساب جاری (HSBC current accounts)

حساب جاری، حسابی است که علاوه بر نگهداری و ایمن نگه داشتن دارایی، خدماتی در جهت مدیریت پول‌های شما، در اختیارتان می‌گذارید. حساب جاری این امکان را به شما می‌د‌هد تا کنترل کاملی بر دارایی در گردش خود داشته باشید و با خیال راحت از آن در کسب و کار خود استفاده نمایید. حساب جاری بانک و هلدینگ HSBC دارای انواع زیر است:

 • Premier account: بهترین انتخاب برای کسانی که تعادل مالی بالایی دارند.
 • Advance account: بهترین انتخاب برای مشتریانی که خواهان وام مسکن با نرخ‌های عالی هستند.
 • Choice Checking: این حساب جاری، برای افرادی است که می‌خواهند نیاز‌های مالی روزمره خود را برآورده کنند.
 • Basic Banking: بانکداری پایه مناسب برای افرادی است که معمولاً از حساب‌شان استفاده نمی‌کنند و قصد نگهداری پول خود را دارند.
 • Bank Account Pay Monthly: یک حساب ساده برای استقراض اضطراری کوتاه مدت می‌باشد.
 • Kinetic Business Account: یک حساب جاری تجاری، که بانکداری را برای مشتریان ساده و سریع‌تر می‌کند.
 • Student and graduate accounts: این حساب برای یک زندگی دانشجویی است و مناسب برای این قشر می‌باشد.
 • Children's bank account: مناسب برای افراد بین 11 تا 17 سال است و کارت اعتباری و حساب پس انداز مرتبط با آن را در اختیار این افراد می‌گذارد.

انواع حساب بانکی HSBC

- حساب پس انداز (HSBC savings accounts)

حساب‌های پس انداز بانک HSBC، به مشتریان این امکان را می‌دهد پول‌های خود را سپرده‌گذاری کرده و از امنیت نگهداری آن مطمئن شوند. مثل حساب‌های پس انداز معمول، کسب سود و برداشت نیز میسر است. افتتاح حساب در این هلدینگ متناسب با نیاز شما، انواع مختلف و متنوعی دارد. از حساب پس انداز Premium گرفته تا حساب پس انداز جزئی برای کودکان زیر 18 سال. بانک و هلدینگ HSBC، برای استفاده و بهره‌برداری آسان از این حساب‌ها، انواع خدمات بانکداری آنلاین و تلفن همراه را در اختیار شما می‌گذارد. اکثر حساب‌های این بانک، به حداقل موجودی برای افتتاح و استفاده از خدمات آن، نیاز دارد.

حساب پس انداز بانک HSBC، خود دارای انواع متنوع با شرایط ویژه و برای افراد مختلف است:

 • HSBC Premier Savings: بهترین انتخاب برای مشتریانی که دارای موجودی بالایی می‌باشند.
 • HSBC Advance Savings: این نوع حساب بیشتر برای مشتریان معمولی با موجودی بانکی متوسط است.
 • HSBC Everyday Savings: این گزینه برای کسانی است که می‌خواهند پس انداز داشته باشند و موجودی بانکی آن‌ها چندان بالا نیست.
 • Children's bank account: مناسب برای افراد بین 11 تا 17 سال است و کارت اعتباری و حساب پس انداز مرتبط با آن را در اختیار این افراد می‌گذارد.

جالب است بدانید که تا سال 1920 میلادی، بانک و هلدینگ HSBC، 26 شعبه با نام امپریال بانک پرشیا، در ایران داشت. در سال 1935 نام این بانک به «امپریال بانک ایران» تغییر کرد. این بانک در سال 1979 و بعد از ملی شدن بانک‌ها، برای همیشه فعالیت خود را در ایران تعطیل کرد. امروزه نیز فعالیت این هلدینگ، محدود به چند نمایندگی HSBC در ایران می‌شود.