بانکداری انگلستان

بانکداری هوشنمد انگلستان از منظر دومان سهند

اقتصاد انگلستان با تولید ناخالص 2 تریلیون دلار در رتبه 5 دنیا قرار دارد  . از سالیان دور این کشور نقش مهمی در بازارهای پولی و بانکی داشته است . بانک مرکزی این کشور در سال 1694 تاسیس شده و ارز رسمی انگلستان پوند استرلینگ با نماد"GBP" از قویترین ارزهای دنیاست . استفاده کم از پول نقد در راستای بانک هوشمند در این کشور رایج است . حدود 40 درصد کارتهای اعتباری ، قابلیت تماس غیر فیزیکی را دارند . "‏گو کارت لس" مهم ترین نرم افزار پرداخت آنلاین در این کشور است . برترین بانک‌های این کشور عبارتند از:

HSBC

این بانک در سال 1865 توسط بانکدار اسکاتلندی "توماس ساترلند" تاسیس شد . شعبه مرکزی آن در هنگ‌ کنگ است و با بیش از هفت هزار شعبه در 85 کشور ، یکی از بزرگترین بانکهای دنیا ، با دارایی نزدیک به 3 تریلیون دلار شناخته می‌شود.

BARCLAYS

این موسسه مالی در سال 1690 ، توسط "جان فریمه" در لندن تاسیس شد .  این بانک در تمام حوزه‌های بانکداری سنتی و نوین حتی "IOT" و پرداخت موبایلی فعال است که 5 هزار شعبه دارد.

Standard Chartered

در سال 1969 تاسیس شده و با بیش از 1000 شعبه در 75 کشور فعال است و جالب اینکه 90 درصد سود آن ، حاصل فعالیت های خارج از این کشور به خصوص خاورمیانه است .

LLOYDS

یک موسسه مالی بین‌المللی است که در سال 1765 تاسیس شده است و بیش از 1500 شعبه دارد . شاخه بیمه این برند بسیار سودآور و محبوب در دنیاست .

بانک هوشمند در انگلستان

ALGOMI

در حوزه بورس و اطلاعات معاملات مالی  فعال است .

World remit

نرم افزار انتقال پول آنلاین در حوزه بین‌الملل است .

Transfer Wise

انتقال پول به تمام کشورها با کارمزد پایین .

 

یادداشتی از "دومان سهند"

 

بانکداری کشور انگلستان


بانک در انگلستان