بانکداری روسیه

بانکداری روسیه به قلم سهند

اقتصاد روسیه جزو 20 کشور برتر دنیا ، با حدود 2 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی است . در رتبه 12 قرار دارد . بیش از 70 درصد مراودات تجاری این کشور با دنیا بر مبنای انرژی و صادرات گاز است . بانکداری این کشور با مدیریت یک اقتصاددان زن به نام الویرا نابیولینا توانست در سال 2017 جایزه رئیس بانک مرکزی سال اروپا را کسب کند . سیستم بانکی این کشور توانست به دنیای بانکداری همراه ورود کند و در این کشور با سیم کارت Mega fon میتوان به سیستم مستر کارت و ویزا کارت متصل شد و از خدمات کارت‌های اعتباری بر روی تلفن همراه بهره برد . روبل پول رسمی این کشور است . مهمترین بانک های این کشور عبارتند از:

VTB

این بانک در حوزه‌های مختلف مالی خدمات می‌دهد که به صورت یک هلدینگ مالی با زیرمجموعه‌هایی نظیر بانک مرکزی مسکو ، ترانس کردیت ، VTB24 است . حدود 100 هزار پرسنل و در تمام قاره ها شعبه دارد .

Bank of Moscow

در سال 2016 حدود 6 میلیون مشتری داشت و با 85 شعبه حدود 10 هزار کارمند دارد . بیشتر حوزه فعالیت این بانک ، در بانکداری خرد است .

GAZPROM BANK

به عنوان بازوی مالی شرکت انرژی گاز پروم کار می‌کند و سومین بانک بزرگ روسیه است . حدود 250 شعبه و 12 هزار پرسنل دارد .

ESBER BANK

بزرگترین بانک روسیه با بیش از 16 هزار شعبه و 300 هزار پرسنل است . در رتبه بندی برترین بانک‌های دنیا در رتبه 33 است . بانک کشاورزی روسیه با هفتاد شعبه از دیگر بانک‌های مطرح روسیه است . روبل با نماد RUB شناخته می‌شود و واحد کوچک آن کوپک است. بانک هوشمند در روسیه روسیه در حال تبدیل شدن به یک کشور هوشمند است ولی کسب و کارهای نوپای حوزه مالی در این کشور مانند دیگر کشورها رونق ندارند . 4 نرم افزار برتر این حوزه :

CAR MONEY

کار مانی به کاربرانش امکان دریافت وام در برابر ارزش ماشین شان را می دهد وام‌هایی از 50 هزار تا یک میلیون روبل فراهم می‌کند و 450 دفتر دارد .

ESR

یک کیف پول الکترونیکی است که امکان مبادله پول های دیجیتال را فراهم می‌کند .

Insta Ban

اینستا بانک یک استارت آپ مبتنی بر موبایل بر عملیات بانکداری است .

LIFE PAY

در سال 2012 راه اندازی شده و برای پرداخت آنلاین راهکار می‌دهد .

 

یادداشتی از "دومان سهند"

بانک در روسیه - دومان سهند سایت تخصصی بانکداری


بانک در روسیه - سایت تخصصی بانکداری سهند