بانکداری سوئد

دومان سهند درباره بانکداری سوئد نوشت

اقتصاد سوئد با 601 میلیارد دلار تولید ناخالص ، در رتبه 23 دنیا قرار دارد . تا قرن 19 این کشور یکی از فقیرترین کشورهای دنیا بود که توانست تا قرن 21 به رونق چشمگیری دست یابد . با ممنوع شدن پرداخت نقدی در بعضی از خدمات دولتی ، این کشور در گذار از بانکداری سنتی است . کرون سوئد از سال 1873 با نماد SEK ارز رسمی این کشور است . بانک های برتر این کشور عبارتند از :

SEB

در سال 1972 تاسیس شده و در حوزه سرمایه گذاری و بیمه عمر فعال تر است . حدود 4 میلیون مشتری دارد و در 20 کشور با بیش از 100 شعبه حضور دارد .

Nordea

بزرگترین گروه مالی و سرمایه گذاری در کشورهای اسکاندیناوی است که در سال 2000 تاسیس شد . در 19 کشور شعبه دارد و به بیش از 10 میلیون مشتری در هزار و چهارصد شعبه خدمات ارائه می‌دهد .

Handels Banken

در سال 1856 تاسیس شد و سومین بانک بزرگ سوئد است . در 20 کشور شعبه دارد و به 4 میلیون مشتری در بیش از چهارصد شعبه خدمات می‌دهد .

FOREX

این بانک در سال 1927 تاسیس شد و با بیش از 100 شعبه اصلی ترین حوزه فعالیتش خدمات به گردشگران است . اکثر شعبه های این بانک در ایستگاه های راه آهن یا فرودگاه دایر است . کشور سوئد به دلیل معروف بودن به عدم استفاده از پول نقد ، توانست در میان کشورهای دارای بانکداری هوشمند قرار گیرد .

بانک هوشمند در سوئد

Klarna

یک سایت پرداخت آنلاین است .

Izettle

یک نرم‌افزار برای پرداخت‌های موبایلی است .

Swish

یک استارتاپ پرداخت موبایلی است .

CAPITAL

یک اپلیکیشن برای مدیریت سرمایه و حسابداری شخصی است .

 

یادداشتی از "دومان سهند"

بانک در سوئد - دومان سهند وب سایت تخصصی بانکداری


بانک در سوئد - دومان سایت تخصصی بانکداری نوین سهند