بانکداری پرو

بانکداری در پرو و اقتصاد پولی پرو نوشته دومان سهند

پرو با تولید ناخالص داخلی 230 میلیارد دلار چهل و دومین اقتصاد برتر دنیاست . میانگین درآمد در این کشور ، طبق آمار بانک ، جهانی بالاتر از میانگین جهانی است . در 25 سال اخیر ، رونق اقتصادی حوزه پولی این کشور را بهبود داده است . گرچه بانکداری سنتی و استفاده از خطوط اعتباری خارجی ، بر حوزه پولی این کشور سیطره انداخته است . البته دو روش پرداخت آنلاین Safety pay و Pago Efectivo هم جایگزین مناسبی برای پرداخت نقدی در این کشور است . برترین بانک‌های این کشور عبارتند :

بانک Inter Bank

این بانک در سال 1897 تاسیس شده است و در سال 1934 با بانک ناسیونال ادغام شد. این بانک در حال حاضر خصوصی است و بیش از 200 شعبه دارد .

بانک BCP

بنکودی کردیتو دل پرو ، پیشرو ترین بانک این کشور و بزرگترین موسسه مالی پرو است . این بانک در نیویورک و ناسائو شعبه دارد و حدود 6 میلیون مشتری دارد .

بانک Banco de la Nacion

بیش از چهارصد شعبه دارد و دولتی است و مرکز آن در لیما است .

بانک BBVA

شرکت خدمات مالی و بانکداری پرویی است که زیر مجموعه بانک اسپانیایی است و در سال 1951 تاسیس شده است . بیش از 300 شعبه دارد .

بانک CREDICORP

کردی کورپ یک هلدینگ خدمات مالی است و در تمام حوزه‌های بانکداری فعال است . واحد پول این کشور نووسول است Nuevosol و جالب اینکه در صرافیهای این کشور فقط ارز آن را با دلار معاوضه می‌کنند .

بانک هوشمند پرو

سامانه Soven

یک نرم‌افزار وام دهی آنلاین است .

اپلیکیشن Tasa Top

یک اپلیکیشن مدیریت پس انداز است .

سایت بیمه Hello Zum

در حوزه بیمه‌انلاین فعال است .

سایت صرافی Donderecargar

یک صرافی آنلاین پول های دیجیتال است .

 

یادداشتی از "دومان سهند"

بانک در پرو - بانکداری در پرو بانکداری هوشمند دومان


بانک در پرو - دومان سهند بانکداری هوشمند